Αρχική Νέα Αθλητικά Ποδόσφαιρο Δ’ Εθνική: Κατέρρευσε ο Πύργος από το Κορωπί- νίκη Ατρόμητου επί...

Ποδόσφαιρο Δ’ Εθνική: Κατέρρευσε ο Πύργος από το Κορωπί- νίκη Ατρόμητου επί του ουραγού Κάσπακα

20

Δύο φορές προηγήθηκε ο Πύργος αλλά τελικά δεν κατάφερε να πάρει έστω ένα βαθμό από το 3ο στη βαθμολογία Κορωπί, αφού ηττήθηκε με 2-4.
Ο Ισλαμίδης με το χατ-τρικ ήταν αυτός που έδωσε στο Κορωπί τη νίκη. Στο 20ο ο Κακούσιος έκανε το 1-0 για το Πυργί, ο επιθετικός του Κορωπίου ισοφάρισε στο 35ο. Ο Τζούμας στο 44ο έδωσε και πάλι το προβάδισμα στο Πυργί αλλά δεν κατάφερε να πάει με αυτό το σκορ στα αποδυτήρια αφού στην επόμενη φάση και πάλι ισοφάρισε το Κορωπί και με τον ίδιο παίκτη πάγωσε τους θεατές στο Δημοτικό Στάδιο Χίου στο 2ο λεπτό της επανάληψης. Στο 72ο λεπτό ο Φελεκάκης έγραψε το τελικό 2-4 ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό έγινε αλλαγή στον Ισλαμίδη.
Την ίδια ώρα στη Λήμνο ο Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου έπαιρνε τους 3 βαθμούς της νίκης με νίκη 0-4 επί του τοπικού Κάσπακα (έχει μόλις 1 βαθμό), στα παιχνίδια της 15ης αγωνιστικής του 8ου Ομίλου της Δ’ Εθνικής Κατηγορίας Ποδοσφαίρου.
Ο Ατρόμητος δεν έχασε έτσι τις ελπίδες να παραμείνει στην κατηγορία. Μάλιστα καθοριστικό θα είναι το παιχνίδι της επόμενης αγωνιστικής που θέλει οπωσδήποτε νίκη επί του Πανελευσιανιακού μιας και είναι από τις ομάδες εκείνες που βρίσκονται κάτω από τις 6 πρώτες θέσεις. Αντίθετα ο Πύργος θα έχει δύσκολο εκτός έδρας αγώνα στη Μάνδρα Αττικής.
Στον 8ο Όμιλο ο Αιολικός κατάφερε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Πανελευσινιακό να πετύχει το χρυσό γκολ που τον κράτησαν στην κορυφή, ενώ ο Ηρακλής Ψαχνών έστω και δύσκολα με νίκη 1-0 επί του Ασπροπύργου ακολουθεί στη βαθμολογία.