Αρχική Νέα Αθλητικά Δ’ Εθνική ποδοσφαίρου: ισοβαθμία Πύργου- Ατρομήτου

Δ’ Εθνική ποδοσφαίρου: ισοβαθμία Πύργου- Ατρομήτου

13

“Ο θάνατός σου η ζωή μου” μοιάζουν να είναι οι δύο τελευταίες αγωνιστικές του πρωταθλήματος της Δ’ Εθνικής και στον 8ο Όμιλο για τις δύο χιώτικες ομάδες.
Μετά τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής βρέθηκαν να έχουν ίδιους βαθμούς και ένας από τους δύο να κινδυνεύει με υποβιβασμό.
Τη μεγάλη νίκη και τη βαθιά βαθμολογική ανάσα πέτυχε ο Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου όπου μέσα από τη… λάσπη του γηπέδου στον Αϊ Γιώργη αναδείχτηκε νικητής με 2-0 κόντρα στον Ευβοϊκό (προτελευταίος στη βαθμολογία).
Την ίδια ώρα στη γειτονική Μυτιλήνη ο Πύργος δεν κατάφερε να αντιδράσει κόντρα στον Ατρόμητο Αγίας Μαρίνας που τον νίκησε με 3-0 και προσπέρασε και τις δύο χιώτικες ομάδες στη βαθμολογία.
Τα γκολ του Ατρόμητου Αγ. Γεωργίου πέτυχαν στο 16ο λεπτό ο Κ. Νύκτας και στο 45ο ο Σ. Νύκτας.
Ο Πύργος αντίθετα έπεσε στο δεύτερο ημίχρονο. Τα τέρματα του Ατρόμητου Αγ. Μαρίνας στα 59ο, 73ο και 80ο λεπτά.
Στην κορυφή του 8ου Ομίλου βρίσκεται ο Αιολικός με 3 βαθμούς διαφορά από το δεύτερο Ηρακλή Ψαχνών και ένα παιχνίδι λιγότερο. Στην επόμενη αγωνιστική οι δύο  ομάδες αναμένεται να τα δώσουν όλα αφού παίζουν μεταξύ τους στη Μυτιλήνη.