Αρχική Νέα Αθλητικά Πρωταθλήτριες Ελλάδος τα κορίτσια του Αθλητικού Ομίλου Αιγαίου

Πρωταθλήτριες Ελλάδος τα κορίτσια του Αθλητικού Ομίλου Αιγαίου

6

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών, παίδων – κορασίδων – εφήβων – νέων – νεανίδων, της Τεχνικής Κολύμβησης που έγινε στα Χανιά από 15 ως και 17 Ιουλίου τα κορίτσια του Α.Ο.Α. κατέλαβαν την πρώτη θέση με 70 βαθμούς διαφορά από τις  δεύτερες.
Στη γενική κατάταξη η ομάδα του Α.Ο.Α κατέλαβε την δεύτερη θέση  με 6 βαθμούς διαφορά από τον  πρώτο.
Επίσης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης  μεγάλων αποστάσεων, που διεξάγεται στα Χανιά, στην κατηγορία γυναικών – νεανίδων  στο αγώνισμα των  6.000 μ. η κολυμβήτρια Πρινάρη Μαρία κατέκτησε  την πρώτη θέση και έθεσε σοβαρή υποψηφιότητα για την επιλογή της στην Εθνική Ομάδα η οποία θα συμμετάσχει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα μεγάλων αποστάσεων  στη Γαλλία.
   Ο Α.Ο. Αιγαίου συμμετέχει επίσης με ένα κολυμβητή και δύο κολυμβήτριές του στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών της Κλασικής Κολύμβησης.