Αρχική Νέα Αθλητικά Δ΄ Εθνική Ποδοφαίρου: Στραβοπατήματα στην πρεμιέρα

Δ΄ Εθνική Ποδοφαίρου: Στραβοπατήματα στην πρεμιέρα

28

Κακό ποδαρικό στο φετινό πρωτάθλημα της Δ’ Εθνικής ποδοσφαίρου έκαναν και οι δύο ομάδες μας στην 1η αγωνιστική.
Ο νεοφώτιστος ΑΠΟ ΧΙΟΣ έχασε από τα Σούρμενα (του Ντανιέλ Μπατίστα)  με 0-1 μέσα στο Δημοτικό Στάδιο Χίου.

Παρά το ότι είχε στο πλευρό του 500 περίπου φιλάθλους, δεν κατάφερε να ανατρέψει το σκορ (το γκολ σημειώθηκε στο 25ο λεπτό με κεφαλιά του Σόκολη) αν και στο 75ο λεπτό του αγώνα κέρδισε πέναλτι.
Ο Δάνδουλας ήταν ο μοιραίος παίκτης αφού το πέναλτι που χτύπησε απέκρουσε -πέφτοντας στη σωστή γωνία- ο γκολκίπερ της ομάδας των Σουρμένων (ΦΩΤΟ).
Στην Αγία Παρασκευή η ομώνυμη ομάδα σκόρπισε τον Πύργο νικώντας με  4-0.
Τα γκολ: 19ο λεπτό: Βλάχος με σουτ, 24ο: Κωνσταντακόπουλος με απευθείας χτύπημα φάουλ, Βάλβης με απευθείας χτύπημα πέναλτι (ο Α. Κουτσουράς έδιωξε τη μπάλα με τα χέρια λίγο πριν περάσει τη γραμμή βλέποντας και την κόκκινη κάρτα) και 70ο: Γκριτσάς με πλασέ.