Αρχική Νέα Αθλητικά Δ΄ Εθνική Ποδοσφαίρου: Έσπασε το ρόδι ο ΑΠΟ!

Δ΄ Εθνική Ποδοσφαίρου: Έσπασε το ρόδι ο ΑΠΟ!

18

Τους πρώτους τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα της Δ΄ Τοπικής κατηγορίας πήρε την Κυριακή ο ΑΠΟ ΧΙΟΥ, πετυχαίνοντας νίκη με 1-0 μέσα στο Δημοτικό Στάδιο Χίου, με γκολ του Παρμακλή στο 13ο λεπτό. Να σημειώσουμε επίσης όμως ότι οι φιλοξενούμενοι έχουν σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία, ακόμα και για το γκολ λένε ότι είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ, ενώ ζήτησαν πέναλτι και στο 90ο λεπτό.
Αντίθετα ο Πύργος δεν κατάφερε και πάλι να λάβει θετικό αποτέλεσμα, αφού την… αχίλλεια πτέρνα του βρήκε και ο Αχιλλεύς Κ. Αχαρνών νικώντας στην έδρα του με 3-0. Το αρνητικό είναι ότι ο Πύργος δεν έχει καταφέρει ακόμη να σκοράρει, δυσκολεύοντας πολύ την παραπέρα πορεία του στην Δ’ Εθνική, ενώ δεν δημιούργησε καμιά ιδιαίτερα καλή ευκαιρία. Αντίθετα πολύ καλή απόδοση είχε ο τερματοφύλακας του ΑΠΟ Κωττάκης που προχώρησε σε εντυπωσιακές αποκρούσεις.