Αρχική Νέα Αθλητικά Δ΄ Εθνική Ποδοσφαίρου: Διπλή ήττα…

Δ΄ Εθνική Ποδοσφαίρου: Διπλή ήττα…

12

Ένα ημίχρονο άντεξε η ομάδα του Πύργου την πίεση από τα Σούρμενα που μέσα στο Δημοτικό Στάδιο Χίου νίκησε με 0-2. Ο Πύργος συνεχίζει δυστυχώς τα αρνητικά αποτελέσματα αφού είναι χωρίς βαθμό και με πλήρη αφλογιστία στην επίθεση την ώρα που η άμυνά του έχει δεχτεί τα περισσότερα τέρματα…
Στο χθεσινό παιχνίδι τα γκολ σημειώθηκαν στο 50ο και 85ο λεπτό. Επίσης οι φιλοξενούμενοι στο 80ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Α. Κουτσουρά, ο οποίος και δέχτηκε την κόκκινη κάρτα, όμως ευτυχώς για εμάς ο Λιβανός που το εκτέλεσε ήταν άστοχος.
Την ίδια ώρα ο Φωστήρας νίκησε χωρίς πρόβλημα στην έδρα του με 3-0 τον ΑΠΟ. Τα γκολ στο 32ο, 55ο  και 75ο λεπτό.
Στην επόμενη αγωνιστική ο ΑΠΟ ΧΙΟΣ παίζει και πάλι εκτός έδρας κόντρα στην Τερψιθέα, ενώ ο Πύργος καλείται να ξεπεράσει τα προβλήματά του κόντρα στην πρωτοπόρο ομάδα της Ηλιούπολης.