Αρχική Νέα Αθλητικά Δ’ Εθνική ποδοσφαίρου: Μας κέρασαν…τριάρες

Δ’ Εθνική ποδοσφαίρου: Μας κέρασαν…τριάρες

24

Καμιά αντίσταση δεν μπόρεσε να υπάρξει από τον ΑΠΟ Χίου κόντρα στην πρωτοπόρο σήμερα ομάδα της Ηλιούπολης. Μέσα στο Δημοτικό Στάδιο ο Πύργος συνέχισε τις αρνητικές του εμφανίσεις με ήττα 0-3.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 9ο λεπτό και διπλασίασαν τα τέρματά του στο 32ο λεπτό για να σημειώσουν ακόμα ένα τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο.
Τριάρα δυστυχώς δέχτηκε και ο ΑΠΟ ΧΙΟΥ στην Τερψιθέα. Στο 18ο λεπτό ο ΑΠΟ δέχτηκε το πρώτο γκολ, στο δεύτερο ημίχρονο η πλάστιγγα έγειρε υπέρ της Τερψιθέας όταν στο 62ο λεπτό αποβλήθηκε για διαμαρτυρία ο Γιοβανάκης και τρία λεπτά αργότερα δόθηκε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων που σημείωσαν και δεύτερο τέρμα. Το 3-0 σημειώθηκε στο 68ο λεπτό.
Στο 75ο λεπτό η μπάλα δεν έκανε το χατίρι του Δάνδουλα που το δυνατό του σουτ βρήκε το δοκάρι.