Αρχική Νέα Αθλητικά Δ’ Εθνική Ποδοσφαίρου: Χρυσός βαθμό για τον ΑΠΟ ΧΙΟΥ

Δ’ Εθνική Ποδοσφαίρου: Χρυσός βαθμό για τον ΑΠΟ ΧΙΟΥ

20

Ο ΑΠΟ Χίου πάλεψε και κράτησε το μηδέν στην άμυνα, παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας από την Αθηναϊδα, η οποία ήθελε ιδιαίτερα τη νίκη ώστε να προσπεράσει βαθμολογικά τη χιώτικη ομάδα.
Ετσι ο ΑΠΟ κράτησε την 10η θέση στο βαθμολογικό πίνακα και κρατά την παραμονή του στην κατηγορία στα…πόδια των παικτών του.
Από την άλλη πλευρά ο Πύργος δείχνει ότι δεν έχει τη δύναμη να προχωρήσει σε αντεπίθεση, αφού γνώρισε νέα ήττα από τον Αχιλλέα Κ. Αχαρνών με 0-3. Μάλιστα η ομάδα των Αθηνών όλα της τα τέρματα τα σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο, ρίχνοντας “στροφές” στην επανάληψη.
Στην κορυφή του 8ου Ομίλου συνεχίζει να προηγείται η Ηλιούπολη μετά τη νίκη της με 5-0 επί του προτελευταίου Ολύμπου Αγιάσου.