Αρχική Νέα Αθλητικά Δ’ Εθνική ποδοσφαίρου: Έχασε το ποδόσφαιρο στην Καλλονή…

Δ’ Εθνική ποδοσφαίρου: Έχασε το ποδόσφαιρο στην Καλλονή…

49

Σε δεύτερη μοίρα πέρασε το παιχνίδι ανάμεσα στον Όλυμπο Αγιάσου και τον ΑΠΟ Χίου (1-1), καθώς έντονα ήταν τα επεισόδια με τη λήξη του αγώνα κατά του διαιτητή Ευαγγέλου (του συνδέσμου Αθηνών) από πλευράς των γηπεδούχων.
Οι Αγιασιώτες με την αγωνία του υποβιβασμού, διαμαρτυρήθηκαν έντονα στα σφυρίγματα του διαιτητή που μάλιστα φυγαδεύτηκε από την αστυνομία στο τέλος του αγώνα που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής στο Δημοτικό Στάδιο Καλλονής “Κ. Κεντέρης”.
Στο αγωνιστικό μέρος ο ΑΠΟ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 25ο λεπτό με σουτ του Παρμακλή. Η ισοφάριση ήρθε από τον Όλυμπο στο 60ο λεπτό με χτύπημα πέναλτι.
Ούτε απέναντι στην Αθηναϊδα δεν κατάφερε ο Πύργος να ορθώσει… ανάστημα και έτσι έχασε με 4-0 στο Δημοτικό Στάδιο Χίου.
Στην κορυφή η Ηλιούπολη συνεχίζει ακάθεκτη με νίκη 3-0 επί του προτελευταίου στη βαθμολογία Ατρόμητου Αγίας Μαρίνας.