Αρχική Νέα Ελλάδα - Κόσμος Βουλή: Οι συνθέσεις των Διαρκών Επιτροπών της Ολομέλειας

Βουλή: Οι συνθέσεις των Διαρκών Επιτροπών της Ολομέλειας

21

Ανακοινώθηκαν οι συνθέσεις των Διαρκών Επιτροπών της Ολομέλειας της Βουλής για την Β’ Σύνοδο της ΙΒ’ Βουλευτικής Περιόδου.


Όπως ανακοίνωσε η Βουλή των Ελλήνων, οι συνθέσεις των Επιτροπών έχουν ως ακολούθως, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 68 του Συντάγματος και τις διατάξεις των άρθρων 31 και 32, σε συνδυασμό με το άρθρο 29 παρ. 5, του Κανονισμού της Βουλής (Μέρος Κοινοβουλευτικό) και τις έγγραφες υποδείξεις των Κοινοβουλευτικών Ομάδων:


ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΜΟΡΦΩΤΙΚΩΝ ΥΠΟΘΕΣΕΩΝ


Αρμόδια για τα Υπουργεία: α) Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων, β) Πολιτισμού


1. Αγοραστός Κωνσταντίνος


2. Αδρακτάς Παναγιώτης


3. Αυγενάκης Ελευθέριος


4. Βαγιωνάς Γεώργιος


5. Γιαννέλλης – Θεοδοσιάδης Ιωάννης


6. Γιαννόπουλος Αθανάσιος


7. Γκιουλέκας Κωνσταντίνος


8. Δαϊλάκης Σταύρος


9. Κανελλοπούλου Κρινιώ


10. Καράογλου Θεόδωρος


11. Κόλλιας Κωνσταντίνος


12. Κόλλια – Τσαρουχά Μαρία


13. Κουκουδήμος Κωνσταντίνος


14. Κουτσούμπας Ανδρέας


15. Λιάσκος Αναστάσιος


16. Λιβανός Σπυρίδωνας – Παναγιώτης (Σπήλιος)


17. Μανώλης Ιωάννης


18. Παπαδόπουλος Μιχάλης


19. Παπασιώζος Κωνσταντίνος


20. Παρίσης Αλέξανδρος


21. Ράγιου – Μεντζελοπούλου Αναστασία (Νατάσα)


22. Ράπτη Ελένη


23. Σαλμάς Μάριος


24. Σταμάτης Δημήτριος


25. Τατούλης Πέτρος


26. Χαλκίδης Μιχαήλ


27. Αηδόνης Χρήστος


28. Αλευράς Αθανάσιος


29. Αποστολάκη Ελένη – Μαρία (Μιλένα)


30. Βαρβαρίγος Δημήτριος


31. Δαμανάκη Μαρία


32. Διαμαντοπούλου ?ννα


33. Δραγώνα Θάλεια


34. Ευθυμίου Πέτρος


35. Καρτάλης Κωνσταντίνος


36. Λιάνης Γεώργιος


37. Λιντζέρης Δημήτριος


38. Μπόλαρης Μάρκος


39. Παντούλας Μιχαήλ


40. Ραγκούσης Ιωάννης


41. Ράπτη Συλβάνα


42. Σακοράφα Σοφία


43. Τόγιας Βασίλειος


44. Αλυσανδράκης Κωνσταντίνος


45. Καζάκος Κωνσταντίνος


46. Καφαντάρη Ευθαλία (Λίλα)


47. Μελά Παναγιώτα – Εύα


48. Koροβέσης Περικλής


49. Κουράκης Αναστάσιος


50. Αράπογλου Δήμητρα


51. Βελόπουλος Κυριάκος


 


ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΜΥΝΑΣ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΥΠΟΘΕΣΕΩΝ


Αρμόδια για τα Υπουργεία: α) Εξωτερικών, β) Εθνικής ?μυνας, γ) Μακεδονίας-Θράκης


 


1. Αναγνωστόπουλος Γεώργιος


2. Βαρβιτσιώτης Μιλτιάδης


3. Βουλγαράκης Γεώργιος


4. Γιαννέλλης – Θεοδοσιάδης Ιωάννης


5. Καλαντζής Γεώργιος


6. Καλλιώρας Ηλίας


7. Κανελλοπούλου Κρινιώ


8. Κεδίκογλου Συμεών (Σίμος)


9. Κεφαλογιάννη Όλγα


10. Λαμπρόπουλος Ιωάννης


11. Μαγγίνας Βασίλειος


12. Μανούσου – Μπινοπούλου Αριάδνη


13. Μανώλης Ιωάννης


14. Μαρκόπουλος Κωνσταντίνος


15. Μητσοτάκης Κυριάκος


16. Ορφανός Γεώργιος


17. Παπαδόπουλος Μιχάλης


18. Παυλίδης Αριστοτέλης


19. Πολύδωρας Βύρων


20. Ρεγκούζας Αδάμ


21. Σκανδαλάκης Παναγιώτης


22. Τζαβάρας Κωνσταντίνος


23. Τζιτζικώστας Απόστολος – Ιωάννης


24. Τσιτουρίδης Σάββας


25. Φλωρίνης Αθηναίος


26. Χαρακόπουλος Μάξιμος


27. Αθανασιάδης Αλέξανδρος


28. Βρεττός Κωνσταντίνος


29. Γερανίδης Βασίλειος


30. Γιαννακά Σοφία


31. Δημαράς Ιωάννης


32. Ευθυμίου Πέτρος


33. Καϊλή Ευδοξία – Εύα


34. Καρχιμάκης Μιχαήλ


35. Λοβέρδος Ανδρέας


36. Μπεγλίτης Παναγιώτης


37. Νιώτης Γρηγόριος


38. Οικονόμου Βασίλειος


39. Πάγκαλος Θεόδωρος


40. Παπανδρέου Βασιλική (Βάσω)


41. Παπαχρήστος Ευάγγελος


42. Σκανδαλίδης Κωνσταντίνος


43. Τόγιας Βασίλειος


44. Αλυσανδράκης Κωνσταντίνος


45. Κανέλλη Γαρυφαλλιά (Λιάνα)


46. Μαυρίκος Γεώργιος


47. Χαλβατζής Σπυρίδων


48. Αλαβάνος Αλέξανδρος


49. Μπανιάς Ιωάννης


50. Γεωργιάδης ?δωνις – Σπυρίδων


51. Καρατζαφέρης Γεώργιος


 


 


ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΟΘΕΣΕΩΝ


Αρμόδια για τα Υπουργεία: α) Οικονομίας και Οικονομικών, β) Περιβάλλοντος, Χωροταξίας και Δημόσιων Έργων


 


 


1. Αγοραστός Κωνσταντίνος


2. Γιαννάκης Μιχαήλ


3. Δένδιας Νικόλαος – Γεώργιος


4. Δερμεντζόπουλος Αλέξανδρος


5. Έβερτ Μιλτιάδης


6. Ζαγορίτης Ελευθέριος (Λευτέρης)


7. Καλαντζής Γεώργιος


8. Καλλιώρας Ηλίας


9. Καραμανλής Αχιλλέας


10. Καράογλου Θεόδωρος


11. Κεφαλογιάννης Εμμανουήλ


12. Κόρκα – Κώνστα Αθηνά


13. Λιάσκος Αναστάσιος


14. Μητσοτάκης Κυριάκος


15. Μπούρας Αθανάσιος


16. Ορφανός Γεώργιος


17. Παναγιωτόπουλος Παναγιώτης (Πάνος)


18. Πατριανάκου Φεβρωνία


19. Ρεγκούζας Αδάμ


20. Σαλμάς Μάριος


21. Σαμαράς Αντώνιος


22. Σταϊκούρας Χρήστος


23. Σταύρου Απόστολος


24. Τρυφωνίδης Γεώργιος


25. Τσιτουρίδης Σάββας


26. Χαλκίδης Μιχαήλ


27. Ανδρουλάκης Δημήτριος (Μίμης)


28. Βερελής Χρίστος


29. Γείτονας Κωνσταντίνος


30. Διαμαντίδης Ιωάννης


31. Ζήση Ροδούλα


32. Κατσέλη Λούκα


33. Κουβέλης Σπυρίδων


34. Κουσελάς Δημήτριος


35. Κουτμερίδης Ευστάθιος


36. Μαγκριώτης Ιωάννης


37. Μανιάτης Ιωάννης


38. Μωραΐτης Αθανάσιος (Θάνος)


39. Πάγκαλος Θεόδωρος


40. Παπακωνσταντίνου Γεώργιος


41. Παπαχρήστος Ευάγγελος


42. Σγουρίδης Παναγιώτης


43. Σπηλιόπουλος Κωνσταντίνος


44. Γκατζής Νικόλαος


45. Ζιώγας Ιωάννης


46. Καλαντίδου Σοφία


47. Καραθανασόπουλος Νικόλαος


48. Δραγασάκης Ιωάννης


49. Φιλίνη ?ννα


50. Αϊβαλιώτης Κωνσταντίνος


51. Βορίδης Μαυρουδής (Μάκης)


 


ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΥΠΟΘΕΣΕΩΝ


Αρμόδια για τα Υπουργεία: α) Απασχόλησης και Κοινωνικής Προστασίας, β) Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, γ) Μεταφορών και Επικοινωνιών


 


1. Αδρακτάς Παναγιώτης


2. Αυγενάκης Ελευθέριος


3. Βαγιωνάς Γεώργιος


4. Βολουδάκης Μανούσος


5. Γεροντόπουλος Κυριάκος


6. Γιακουμάτος Γεράσιμος


7. Γιαννόπουλος Αθανάσιος


8. Καρασμάνης Γεώργιος


9. Καρπούζας Αντώνιος


10. Κοσμίδης Ιωάννης


11. Κωνσταντινίδης Ευστάθιος


12. Μαρκόπουλος Κωνσταντίνος


13. Μελάς Παναγιώτης


14. Μιχαλολιάκος Βασίλειος


15. Μπουζάλη Παρασκευή


16. Παπαδημάτος Νικόλαος


17. Παπακώστα – Σιδηροπούλου Κατερίνα


18. Σαμπαζιώτης Δημήτριος


19. Σκανδαλάκης Παναγιώτης


20. Σολδάτος Θεόδωρος


21. Σταθάκης Αριστοτέλης(?ρης)


22. Σταμάτης Δημήτριος


23. Τατούλης Πέτρος


24. Τζαμτζής Ιορδάνης (Δάνης)


25. Τσιάρας Κωνσταντίνος


26. Χριστοφιλογιάννης Δημήτριος


27. Βέρρας Μιλτιάδης


28. Γρηγοράκος Λεωνίδας


29. Καρανίκας Ηλίας


30. Κατρίνης Μιχάλης


31. Λαμπίρης Ηλίας


32. Μάντατζη Τσετίν


33. Νασιώκας Έκτορας


34. Ξενογιαννακοπούλου Μαρία – Ελίζα (Μαριλίζα)


35. Περλεπέ – Σηφουνάκη Αικατερίνη


36. Σηφουνάκης Νικόλαος


37. Σκουλάκης Εμμανουήλ


38. Σκουλάς Ιωάννης


39. Τιμοσίδης Μιχαήλ


40. Τσιόκας Θεοχάρης


41. Φλωρίδης Γεώργιος


42. Χάιδος Χρήστος


43. Χριστοφιλοπούλου Παρασκευή (Εύη)


44. Γκιόκας Ιωάννης


45. Μαρίνος Γεώργιος


46. Μαυρίκος Γεώργιος


47. Χαραλάμπους Χαράλαμπος


48. Λαφαζάνης Παναγιώτης


49. Λεβέντης Αθανάσιος


50. Αράπογλου Δήμητρα


51. Ροντούλης Αστέριος


 


 


ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ, ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ


Αρμόδια για τα Υπουργεία: α) Εσωτερικών, β) Δικαιοσύνης και για τις Γενικές Γραμματείες Επικοινωνίας & Ενημέρωσης


 


1. Αποστολάκος Γρηγόριος


2. Βρούτσης Ιωάννης


3. Γιακουμάτος Γεράσιμος


4. Γκιουλέκας Κωνσταντίνος


5. Έβερτ Μιλτιάδης


6. Ζαγορίτης Ελευθέριος (Λευτέρης)


7. Θαλασσινός Θαλασσινός


8. Καντερές Νικόλαος


9. Καραμάριος Αναστάσιος


10. Κελέτσης Σταύρος


11. Λαμπρόπουλος Ιωάννης


12. Λεονταρίδης Θεόφιλος


13. Μαρκογιαννάκης Χρήστος


14. Μιχαλολιάκος Βασίλειος


15. Μπούγας Ιωάννης


16. Νικηφοράκης Στυλιανός


17. Ντινόπουλος Αργύριος


18. Παπακώστα – Σιδηροπούλου Κατερίνα


19. Πατριανάκου Φεβρωνία


20. Πιπιλή Φωτεινή


21. Πολύδωρας Βύρων


22. Σαμπαζιώτης Δημήτριος


23. Σταύρου Απόστολος


24. Τσαβδαρίδης Λάζαρος


25. Φουντουκίδου – Θεοδωρίδου Παρθένα


26. Αμοιρίδης Ιωάννης


27. Αράπογλου Χρυσή


28. Κακλαμάνης Απόστολος


29. Καστανίδης Χαράλαμπος


30. Κουτσούκος Ιωάννης


31. Ντόλιος Γεώργιος


32. Παπαγεωργίου Γεώργιος


33. Παπαδημητρίου Γεώργιος


34. Παπαδόπουλος Αλέξανδρος


35. Πεταλωτής Γεώργιος


36. Ρέππας Δημήτριος


37. Ρήγας Παναγιώτης


38. Ρόβλιας Κωνσταντίνος


39. Σκραφνάκη Μαρία


40. Τζάκρη Θεοδώρα


41. Χατζή Οσμάν Αχμέτ


42. Χυτήρης Τηλέμαχος


43. Κανταρτζής Αχιλλέας


44. Νικολαϊδου Βαρβάρα (Βέρα)


45. Σκυλλάκος Αντώνιος


46. Δρίτσας Θεόδωρος


47. Κουβέλης Φώτιος – Φανούριος


48. Τσούκαλης Νικόλαος


49. Πλεύρης Αθανάσιος


 


ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟΥ


Αρμόδια για τα Υπουργεία: α) Ανάπτυξης, β) Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, γ) Τουριστικής Ανάπτυξης, δ) Εμπορικής Ναυτιλίας, Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής


 


1. Βαρβιτσιώτης Μιλτιάδης


2. Δαϊλάκης Σταύρος


3. Καραμανλής Αχιλλέας


4. Καραμάριος Αναστάσιος


5. Καρασμάνης Γεώργιος


6. Καριπίδης Αναστάσιος


7. Καρπούζας Αντώνιος


8. Κασαπίδης Γεώργιος


9. Κεδίκογλου Συμεών (Σίμος)


10. Κοντογιάννης Γεώργιος


11. Λεονταρίδης Θεόφιλος


12. Μαρκογιαννάκης Χρήστος


13. Μελάς Παναγιώτης


14. Μπαντουβάς Κωνσταντίνος


15. Μπασιάκος Ευάγγελος


16. Μπεκίρης Μιχαήλ


17. Παναγιωτόπουλος Νικόλαος


18. Παυλίδης Αριστοτέλης


19. Σαλαγκούδης Γεώργιος


20. Σταυρογιάννης Νικόλαος


21. Τζαμτζής Ιορδάνης (Δάνης)


22. Τσιαρτσιώνης Νικόλαος


23. Φουντουκίδου – Θεοδωρίδου Παρθένα


24. Φωτιάδης Ηλίας


25. Χαρακόπουλος Μάξιμος


26. Αντωνίου Αντωνία (Τόνια)


27. Αργύρης Ευάγγελος


28. Γκερέκου Αγγελική (?ντζελα)


29. Δριβελέγκας Ιωάννης


30. Έξαρχος Βασίλειος


31. Ζωίδης Νικόλαος


32. Κατσιφάρας Απόστολος


33. Κεγκέρογλου Βασίλειος


34. Μερεντίτη Αθανασία (Σούλα)


35. Νικητιάδης Γεώργιος


36. Παπουτσής Χρήστος


37. Σαχινίδης Φίλιππος


38. Σιδηρόπουλος Αναστάσιος


39. Στρατάκης Εμμανουήλ


40. Τσιρώνης Δημήτριος


41. Τσουρή Ελπίδα


42. Χρυσοχοΐδης Μιχαήλ


43. Μανωλάκου Διαμάντω


44. Μωραΐτης Νικόλαος


45. Σκοπελίτης Σταύρος


46. Αμμανατίδου – Πασχαλίδου Ευαγγελία (Λίτσα)


47. Παπαγιαννάκης Μιχαήλ


48. Ψαριανός Γρηγόριος


49. Πολατίδης Ηλίας