Αρχική Νέα Αθλητικά ΠΟΛΟ- Κύπελλο Len Trophy: ισοπαλία ΝΟΧ με Βοϊβοντίνα

ΠΟΛΟ- Κύπελλο Len Trophy: ισοπαλία ΝΟΧ με Βοϊβοντίνα

9

Το τελικό 10-10 αδικεί την ομάδα του ΝΟΧ που θα μπορούσε να φύγει από το Ιωνικό Κολυμβητήριο με νίκη ακόμα και με διαφορά 2 τερμάτων κόντρα στη σερβική Βοϊβοντίνα.

Ετσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι η ομάδα της Χίου αισθάνεται αδικημένη, αφού στο τελευταίο 8λεπτο προηγήθηκε με 10-9, για να χάσει σημαντικές ευκαιρίες πριν την ισοφάριση.

Οι νεαροί σέρβοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο 8λεπτο με 2-4. Βέβαια το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο αν ο τερματοφύλακας του ΝΟΧ Αντώνης Μισετζής δεν ήταν σε πολύ καλή μέρα, αποκρούοντας και πέναλτι.

Στο δεύτερο 8λεπτο ο ΝΟΧ ισορρόπησε το παιχνίδι (2-2) για να περάσει στην αντεπίθεση στο τρίτο 8λεπτο όπου μάλιστα προηγήθηκε με 9-8 (σκορ περιόδου 5-3).

Στην τελευταία περίοδο έγιναν λάθη και από τις δύο πλευρές, ενώ έβγαινε και η κούραση από τη σληρή άμυνα των σέρβων, που θα μπορούσαν να είχαν τιμωρηθεί μάλιστα από τους διαιτητές που γενικά στάθηκαν καλά στο παιχνίδι.

Τώρα τα πράγματα είναι πιο δύσκολα για τη ρεβάνς, δεν σημαίνει όμως ότι η έμπειρη ομάδα του ΝΟΧ δεν μπορεί να κτυπήσει το παιχνίδι και μέσα στο Νόβι Σαντ, στις 13 Δεκεμβρίου.

Σε ότι αφορά την προσέλευση φιλάθλων μπορεί να χαρακτηριστεί καλή, αφού δεν ήταν κατάμεστο όπως θα έπρεπε το Ιωνικό. Βέβαια την ίδια ώρα είχε να αντιμετωπίσει τους ποδοσφαιρικούς αγώνες Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού που μεταδίδονταν στην τηλεόραση…

Τα 8λεπτα: 2-4, 2-2, 5-3, 1-1 (τελικό 10-10)