Αρχική Νέα Τοπικά Ν.Α. Χίου: προκήρυξη για τις Βουλευτικές Εκλογές της 4ης Οκτωβρίου 2009

Ν.Α. Χίου: προκήρυξη για τις Βουλευτικές Εκλογές της 4ης Οκτωβρίου 2009

7

 Απεστάλη στους Δημάρχους του Νομού Χίου η προκήρυξη για τις Βουλευτικές Εκλογές της 4ης Οκτωβρίου 2009, μαζί με τους υποψήφιους Βουλευτές που ανακηρύχθηκαν στο νομό Χίου, καθώς επίσης και στα ψηφοδέλτια Επικρατείας. Επίσης, απεστάλη η προκήρυξη για την ψηφοφορία των ετεροδημοτών εκλογέων του Νομού μας, περί των συνδυασμών κομμάτων κ.λ.π., μαζί με τους υποψήφιους Βουλευτές των που ανακηρύχθηκαν στις βασικές εκλογικές περιφέρειες από τις οποίες προέρχονται οι ετεροδημότες του Νομού μας κατά τις Βουλευτικές εκλογές της 4ης Οκτωβρίου 2009.


Οι συγκεκριμένες προκηρύξεις θα τοιχοκολληθούν στην εξώθυρα των εκλογικών καταστημάτων και στα δημοσιότερα μέρη των Δήμων και των Δημοτικών Διαμερισμάτων του νομού Χίου το αργότερο μέχρι την Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2009, για την καλύτερη ενημέρωση των πολιτών του Nομού.


Σχετικά με την πληροφόρηση για τα εκλογικά τμήματα, οι πολίτες μπορούν να επισκέπτονται την  σχετική ιστοσελίδα του Υπουργείου Εσωτερικών(W W W.ypes.gr), ή να απευθύνονται στο Κέντρο Εξυπηρέτησης Πολιτών της περιοχής τους. 


ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΚΗΡΥΧΘΗΚΑΝ ΣΤΟ Ν. ΧΙΟΥ, για τις Βουλευτικές Εκλογές της 4ης Οκτωβρίου 2009


Σύμφωνα με την ΑΠ Τ.Τ.9588/23-9-2009 Προκήρυξη του Νομάρχη Χίου                                      


“1. Για τις γενικές βουλευτικές εκλογές της 4ης Οκτωβρίου 2009 ανακηρύχθηκαν για την εκλογική περιφέρεια Νομού Χίου :


Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων :


ΕΚΛΟΓΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΧΙΟΥ


ΝΕΑ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1.      ΜΟΥΣΟΥΡΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2.      ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΑΣΣΙΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3.      ΠΙΤΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
4.      ΦΑΦΑΛΙΟΥ-ΞΥΛΑ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΜΑΡΚΟΥ


ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ  ΚΙΝΗΜΑ  (ΠΑ.ΣΟ.Κ.)
1.      ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ ΜΙΚΕΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2 .      ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
3 .      ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
4 .      ΤΣΟΥΡΗ ΕΛΠΙΔΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ


ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ  ΚΟΜΜΑ  ΕΛΛΑΔΑΣ
1.      ΑΜΠΑΖΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2.      ΑΜΠΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΗΛΙΑ
3.      ΖΩΦΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ
4.      ΚΟΥΝΟΥΠΑΣ ΜΑΡΚΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ


 



ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ  ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ  ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1.      ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2.      ΙΩΑΝΝΟΥ – ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΜΑΡΙΚΑ του ΙΩΑΝΝΟΥ
3.      ΚΑΒΥΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
4.      ΤΣΑΡΤΣΑΛΗ – ΚΑΛΟΓΕΡΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ (ΤΟΥΛΑ) συζ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ


ΛΑΪΚΟΣ  ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ  ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ  Γ.  ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ
1.      ΔΡΙΤΣΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
2.      ΚΑΚΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
3.      ΜΠΟΥΡΕΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ
4.      ΣΑΜΩΝΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ


ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1.      ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2.      ΚΕΤΣΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ


ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1.      ΜΠΑΡΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ


ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ συνεχιστών του ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ
1.      ΚΑΛΟΥΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ


Δημοσθένης Βεργής ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ
1.      ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ


ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ-ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1.      ΠΑΝΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ


ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)
1. ΤΣΟΥΡΟΥΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ


ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
1. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΒΛΑΣΙΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ
2. ΔΗΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
3. ΠΟΔΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ


ΟΑΚΚΕ
 1.      ΡΗΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΙΜΩΝΟΣ


ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ
1.      ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ


ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΑΠΑΘΕΜΕΛΗΣ
1.       ΠΡΩΪΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ


ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ
1.      ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΩΝΗ του ΑΝΔΡΕΑ
2.      ΣΙΔΕΡΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
3.      ΤΣΙΠΟΥΡΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΖΑΝΝΗ


Δημοκρατικοί
1.      ΣΚΑΠΙΝΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΟΡΕΣΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ


Από το Γραφείο Τύπου Ν.Α. Χίου