Αρχική Νέα Αθλητικά Πρόγραμμα πρωταθλήματος Α1 Υδατοσφαίρισης Ανδρών

Πρόγραμμα πρωταθλήματος Α1 Υδατοσφαίρισης Ανδρών

22


Πρώτο παιχνίδι στην έδρα του δίνει ο Ναυτικός Όμιλος Χίου στο πρωτάθλημα της Α1 ανδρών στο πόλο, με αντίπαλο τον Πανιώνιο.
Βέβαια είναι άγνωστο αν το παιχνίδι στις 11 Οκτωβρίου θα γίνει στο Ιωνικό Κολυμβητήριο αφού οι ουσιαστικές εργασίες δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα.
Άγνωστο είναι εξάλλου αν θα καταστεί δυνατόν να ξεκινήσει το πρωτάθλημα και στην ώρα του, διότι το ταμείο της Ομοσπονδίας είναι… μείον. Στην κλήρωση που έγινε την προηγούμενη Τετάρτη ο πρόεδρος της ΚΟΕ Δημήτρης Διαθεσόπουλος δήλωσε πως στην περίπτωση που η οικονομική κατάσταση της ομοσπονδίας δεν βελτιωθεί άμεσα, το πρωτάθλημα δεν πρόκειται να ξεκινήσει στις 10 Οκτωβρίου! Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος έχει ως εξής:


1η (11/10)- 12η (20/12)
Χαλκίδα-Πάτρα
ΚΟΠΙ-Χανιά
Ηρακλής-Βουλιαγμένη
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
Π. Φάληρο-Εθνικός
ΝΟΧ-Πανιώνιος


2η (18/10)- 13η (28/12)
Χαλκίδα-ΚΟΠΙ
Πάτρα-Πανιώνιος
Εθνικός-ΝΟΧ
ΠΑΟΚ-Π. Φάληρο
Βουλιαγμένη-Ολυμπιακός
Χανιά-Ηρακλής


3η (22/10 ή 25/10)- 14η (3/1)
ΝΟΧ-ΠΑΟΚ
Πανιώνιος-Εθνικός
ΚΟΠΙ-Πάτρα
Ηρακλής-Χαλκίδα
Ολυμπιακός-Χανιά
Π. Φάληρο-Βουλιαγμένη


4η (29/10)- 15η (10/1)
Χανιά-Π. Φάληρο
Χαλκίδα-Ολυμπιακός
ΚΟΠΙ-Ηρακλής
Πάτρα-Εθνικός
ΠΑΟΚ-Πανιώνιος
Βουλιαγμένη-ΝΟΧ


5η (1/11)- 16η (14/1)
ΝΟΧ-Χανιά
Πανιώνιος-Βουλιαγμένη
Εθνικός-ΠΑΟΚ
Ηρακλής-Πάτρα
Ολυμπιακός-ΚΟΠΙ
Π. Φάληρο-Χαλκίδα


6η (8/11)-17η (31/1)
Χανιά-Πανιώνιος
Χαλκίδα-ΝΟΧ
ΚΟΠΙ-Π. Φάληρο
Ηρακλής-Ολυμπιακός
Πάτρα-ΠΑΟΚ
Βουλιαγμένη-Εθνικός


7η (15/11)- 18η (7/2)
Π. Φάληρο-Ηρακλής
ΝΟΧ-ΚΟΠΙ
Πανιώνιος-Χαλκίδα
Εθνικός-Χανιά
ΠΑΟΚ-Βουλιαγμένη
Ολυμπιακός-Πάτρα


8η (22/11 ή 26/11)- 19η (14/2)
Πάτρα-Βουλιαγμένη
Χανιά-ΠΑΟΚ
Χαλκίδα-Εθνικός
ΚΟΠΙ-Πανιώνιος
Ηρακλής-ΝΟΧ
Ολυμπιακός-Π. Φάληρο


9η (29/11)- 20ή (21/2)
Βουλιαγμένη-Χανιά
Π. Φάληρο-Πάτρα
ΝΟΧ-Ολυμπιακός
Πανιώνιος-Ηρακλής
Εθνικός-ΚΟΠΙ
ΠΑΟΚ-Χαλκίδα


10η (6/12 ή 10/12)- 21η (28/2)
Ολυμπιακός-Πανιώνιος
Π. Φάληρο-ΝΟΧ
Πάτρα-Χανιά
Χαλκίδα-Βουλιαγμένη
ΚΟΠΙ-ΠΑΟΚ
Ηρακλής-Εθνικός


11η (13/12)- 22η (6/3)
ΠΑΟΚ-Ηρακλής
Βουλιαγμένη-ΚΟΠΙ
Χανιά-Χαλκίδα
ΝΟΧ-Πάτρα
Πανιώνιος-Π. Φάληρο
Εθνικός-Ολυμπιακός


*** Η πρώτη φάση των πλέι οφ θα γίνει στις 16, 18, 20 Μαρτίου, η δεύτερη φάση στις 22, 24, 30 Μαρτίου και οι τελικοί στις 1, 3, 4 Απριλίου.