Αρχική Νέα Αθλητικά ΠΟΛΟ: Europa Cup- νίκη στο 2ο παιχνίδι ο ΝΟΧ

ΠΟΛΟ: Europa Cup- νίκη στο 2ο παιχνίδι ο ΝΟΧ

21

Πολύ κοντά στην πρόκριση στην επόμενη φάση του EUROPA CUP είναι ο Ναυτικός Ομιλος Χίου, αφού στο δεύτερο και κρισιμότερο παιχνίδι νίκησε τη γαλλική Montpellier με 10-8.
Σε ένα κατάμεστο από φιλάθλους Ιωνικό Κολυμβητήριο ο ΝΟΧ ξεκίνησε δυνατά και μάλιστα προηγήθηκε στο 1ο οκτάλεπτο με 1 γκολ, διαφορά που κράτησε και στη λήξη του 3ου 8λεπτου.
Στο ενδιάμεσο βέβαια οι Γάλλοι ανέβασαν ρυθμό και υπήρχαν στιγμές που βρέθηκαν μπροστά στο σκορ.
Η σοβαρότητα όμως και η εμπειρία παικτών και προπονητή μέτρησαν και έτσι στην τελευταία περίοδο ο ΝΟΧ κατάφερε με ένα ακόμα τέρμα να σιγουρέψει τη νίκη.
Νωρίτερα ο Ερυθρός Αστέρας έκανε περίπατο κόντρα στην Τουρκική ΕΝΚΑ με 14-3.
Ετσι στο τελευταίο παιχνίδι σήμερα Κυριακή (ΣΤΙΣ 11.30 π.μ.) ο ΝΟΧ αναμένεται να διπλασιάσει τις νίκες του κόντρα στην αδιάφορη τουρκική ομάδα που έχει 2 ήττες.
Στις 10.00 ο Ερυθρός Αστέρας αντιμετωπίζει τη Montpellier.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και των δύο αγώνων.