Αρχική Νέα Αθλητικά Πρωτάθλημα Προεπιλογής: Ισοπαλία Νέων- Ηττα Παίδων

Πρωτάθλημα Προεπιλογής: Ισοπαλία Νέων- Ηττα Παίδων

28

Ισόπαλος με 1-1 έληξε ο αγώνας μεταξύ της Μικτής Νέων ΕΠΣ Χίου με την αντίστοιχη της Λέσβου. Αντίθετα οι Παίδες ηττήθηκαν με 4-1 από τους Μυτιληνιούς.

Αν και προηγήθηκε νωρίς στο σκορ (8ο λεπτό) η ομάδα Νέων του Δημήτρη Κρουσουλούδη με ωραίο χτύπημα φάουλ του Μπαστιάνου, εντούτοις δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Παράπονα για πέναλτι που δεν δόθηκαν έχουν οι παίκτες της Χιώτικης ομάδας.

Στον άλλο αγώνα της πρώτης μέρας του 2ου γύρου η ομάδα των Κυκλάδων νίκησε με 3-1 την αντίστοιχη της Σάμου.

Αύριο το πρωτάθλημα συνεχίζεται με τις ομάδες μας (τόσο στους Νέους όσο και στους Παίδες) να αντιμετωπίζουν τη Σάμο.

Ήττα Παίδων

Με 4-1 έχασε η ομάδα παίδων της Χίου από αυτή της Λέσβου.

Το σκορ άνοιξαν οι Μυτιληνιοί και αυτό ήταν το αποτέλεσμα του α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Κώστα Ιωάννου ισοφάρισε με ωραία λόμπα του Στέλιου Τσακού απέξω από τη μεγάλη περιοχή και ενώ ο τερματοφύλακας της άλλης ομάδας είχε βγει για να διώξει τη μπάλα.

Δεν κατάφερε όμως να κάνει κάτι καλύτερο, αφού περί το 60ο λεπτό δέχτηκε γκολ μετά από λάθος, για να ηττηθεί τελικά με 4-1 στην προσπάθειά της να ισοφαρίσει.

Στον άλλο αγώνα της αγωνιστικής η ομάδα παίδων των Κυκλάδων νίκησαν με 4-0 αυτή της Σάμου.

1. ΕΠΣ Δωδεκανήσου  12 βαθμοί (4 αγώνες) 12-1

2. ΕΠΣ Λέσβου            12 βαθμοί (5 αγ.)        12-6

3. ΕΠΣ Κυκλάδων          9 βαθμοί (5 αγ.)         13-11

4. ΕΠΣ Χίου                   3 βαθμοί (5 αγ.)         3-13

5. ΕΠΣ Σάμου                 0 βαθμοί (5 αγ.)         3-12