Αρχική Νέα Αθλητικά Πρωτάθλημα Προεπιλογής: Ηττα Νέων και 3η θέση…

Πρωτάθλημα Προεπιλογής: Ηττα Νέων και 3η θέση…

60

Αφού δεν κατάφερε να ισοφαρίσει τα Δωδεκάνησα η ΕΠΣ Χίου γύρισε και η τύχη την πλάτη στους Νέους στο πρωταθλήμα προεπιλογής εθνικών ομάδων, αφού στο τέλος του αγώνα η ΕΠΣ Λέσβου κατάφεραν και πέτυχαν το δικό τους νικητήριο γκολ κατά των Κυκλάδων, κερδίζοντας και τη 2η θέση στη βαθμολογία.

Οι Νέοι του Δημήτρη Κρουσουλούδη έπαιξαν στα ίσα τους Δωδεκανήσιους (που πέτυχαν το 8 στα 8!), αλλά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου δέχτηκαν τέρμα πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με 1-0.

Στο 2ο ημίχρονο δεν το έβαλαν κάτω προσπάθησαν, αλλά σε μια επίθεση της πολύ καλής επίθεσης της Δωδεκανήσου έγινε το 2-0.

Αντίθετα η ΕΠΣ Λέσβου κατάφερε και γύρισε το παιχνίδι παρότι βρέθηκαν να χάνουν με 0-1 από την ΕΠΣ Κυκλάδων. Ισοφάρισαν 1-1 στο πρώτο ημίχρονο και τελευταία λεπτά του αγώνα κατάφεραν και σκόραραν για 2η φορά, παίρνοντας νίκη από τους Κυκλαδίτες και 2η θέση από τους Χιώτες.