Αρχική Νέα Τοπικά ΛΑΣ Β. Αιγαίου: το ψηφοδέλτιο της Χίου

ΛΑΣ Β. Αιγαίου: το ψηφοδέλτιο της Χίου

25


Η Λαϊκή Συσπείρωση στην Περιφέρεια Β. Αιγαίου, έδωσε στη δημοσιότητα τους υποψηφίους της στην Περιφερειακή Ενότητα Χιου με επικεφαλής το Γιώργο. Αμπαζή:

Ονοματεπώνυμο

Ιδιότητα

 

 

1.       Αμπαζής Γιώργης του Ηλία

Δάσκαλος, Πρόεδρος Συλλόγου Δασκάλων και Νηπιαγωγών Χίου, Πρόεδρος Ν.Τ. Χίου της ΑΔΕΔΥ

 

 

2.       Ζωφός Γιάννης του Αντρέα

Συνταξιούχος ΟΤΕ

 

 

3.       Κούνουπας Μάρκος του Γεωργίου

Οδοντίατρος – μέλος του οδοντιατρικού συλλόγου Χίου και Γραμματέας του Αθλητικού Συλλόγου «Ένωση Λαγκάδας-Συκιάδας»

 

 

4.       Κακαρίνος Μάριος του Ευστρατίου

Φοιτητής Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Χίου

 

 

5.       Οικονόμου Χρήστος του Σωτήρη

Συνταξιούχος ΔΥ – επικεφαλής της Παγχιακής Επιτροπής Ειρήνης

 

 

6.       Κυριάκου Μαρίνα του Οδυσσέα

Κλινική Ψυχολόγος – Γραμματέας του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων και Εμποροϋπαλλήλων Χίου

 

 

7.       Παμπουρτζή – Ξυλά Ξένια του Γεωργίου

Δικηγόρος – μέλος του ΔΣ του Δικηγορικού Συλλόγου Χίου

 

 

8.       Σαρρή Σκούφαλου Αγγελική του Γεωργίου

Συνταξιούχος δικαστική υπάλληλος

 

 

9.       Κώττη-Ξυλά Ευγενία Μαρία του Σταύρου

Δημοσιογράφος – Αντιπρόεδρος του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων και Εμποροϋπαλλήλων Χίου – Πρόεδρος του συλλόγου γυναικών Χίου

 

 

10.   Κολοκυθιά Μαρία του Μιχαήλ

Δημοτική Υπάλληλος

 

 

11.   Μορφούλη Στέλλα του Σταματίου

Ιδιωτική Υπάλληλος

 

 

12.   Ψωμαδάκης Δημήτρης του Ιωάννη

Εργάτης ΔΕΗ – Αντιπρόσωπος στο ΕΚ Χίου – Πρόεδρος Συλλόγου Απογόνων και Φίλων Εθνικής Αντίστασης και ΔΣΕ

 

 

13.   Ψαρούδης Γιώργος του Κωνσταντίνου

Κοινωνιολόγος στο Κέντρο Πρόληψης Χίου

 

 

14.   Ρέππας Μάκης του Δήμου

Μέλος του ΔΣ του Σωματείου Οικοδόμων και το ΕΚ Χίου

 

 

15.   Ταξείδης Ευθύμης του Δημητρίου

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ΕΜΠ – μέλος της αντιπροσωπείας του ΤΕΕ ΒΑ Αιγαίου

 

 

16.   Γδύσης Γιάννης του Στυλιανού

Εργάτης

 

 

17.   Γεωργιακώδης Πέτρος του Κωνσταντίνου

Πολιτικός Μηχανικός – Πρόεδρος της ΕΕΤΕΜ Χίου

 

 

18.   Σαλιάρης Δημήτρης του Ευαγγέλου

Αυτοαπασχολούμενος Ηλεκτρονικός Μηχανικός

 

 

19.   Μαθιούδης Θεόδωρος του Δημητρίου

Εργάτης Αρχαιολογίας

 

 

20.   Γεωργακάκης Πρόδρομος (Μάκης) του Γεωργίου

Μαστιχοπαραγωγός Μαθηματικός

Μουσικός

 

 

21.   Λαμπαδοχυτός Μιχαλής του Ιωάννη

Συνταξιούχος Ξυλουργός

 

 

22.   Μιχαλάκης Αριστείδης του Νικολάου

Μαθηματικός