Αρχική Νέα Εκπαίδευση - Επιστήμη Πανελλαδικές εξετάσεις 2014- Τα ονόματα των επιτυχόντων

Πανελλαδικές εξετάσεις 2014- Τα ονόματα των επιτυχόντων

475


269 επιτυχόντες από ΓΕΛ και ΕΠΑΛ Β (από την κατηγορία του 90%) εκ των οποίων οι 59 σε ΤΕΙ και  οι 210 σε ΑΕΙ, καταγράφονται στα σχολεία της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χίου. Πρώτος των πρώτων ο απόφοιτος του 2ου Λυκείου Χίου Γιάννης Ασμάνης που με 19.856 μόρια πέρασε πρώτος στη σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών. ΔΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΑΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.

  1. 1ο ΓΕΛ
  2. 2ο ΓΕΛ
  3. 3ο ΓΕΛ
  4. Βροντάδου
  5. Καλλιμασιά
  6. Καλαμωτή
  7. Καρδάμυλα
  8. Οινούσσες
  9. Ψαρά

    ΚΟΥΤΣΟΔΟΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΕΝ
    ΠΑΠΠΑ ΦΛΩΡΑ ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΑΡΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ – ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ & ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ) ΠΑΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
  10. Μουσικό
  11. Εσπερινό
  12. Βολισσού

    ΤΟΥΡΡΑΝΙ ΜΑΙΚΕΛΛ ΓΚΡΙΓΚΟΡ ΓΚΕΝΤΙΑΝΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΞΥΛΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΟΥ Τ.Ε. (ΚΑΡΔΙΤΣΑ) ΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
  13. Βροντάδου ΕΠΑΛ
    ΔΟΥΚΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΒΛΑΣΙΟΣ ΑΝΝΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΓΕΩΠΟΝΩΝ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) (ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ:1. ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 2. ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑΚΩΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΝΘΟΚΟΜΙΑΣ 3. ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ) ΤΕΙ ΚΡΗΤΗΣ
    ΚΑΚΑΡΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΛΕΝΑ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛΑ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΕΝ


Στην κατηγορία του 10% που είναι απόφοιτοι 2013 και 2012 πέρασαν ακόμα 34 άτομα.
ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ 2012
1ο ΓΕΛ:

ΖΑΝΑΡΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΔΗΜ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΕΚΠΑ
ΚΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΠΕΙΡΑΙΑΣ) ΠΑΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΣΤΡΑΤΗΔΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ – ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ & ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) ΕΚΠΑ
 

  2ο ΓΕΛ

ΤΣΑΜΑΔΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝ ΖΩΙΤΣΑ         ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ (ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ) ΤΕΙ ΔΥΤ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΦΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΘΥΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΤΡΙΠΟΛΗ) ΠΑΝ ΠΕΛ/ΝΗΣΟΥ
ΦΙΛΙΚΑΣ        ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΦΩΤΕΙΝΗ                 ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΠΕΙΡΑΙΑΣ) ΠΑΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

3ο ΓΕΛ

ΚΛΕΙΣΣΑΣ ΘΩΜΑΣ ΗΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ & ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ (ΧΙΟΣ) ΠΑΝ ΑΙΓΑΙΟΥ
ΨΥΛΛΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (ΤΡΙΠΟΛΗ) ΠΑΝ ΠΕΛ/ΝΗΣΟΥ
 

Καλλιμασιάς

ΦΩΤΕΙΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΡΙΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ ΠΑΤΡΩΝ
 

ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ 2013

1ο ΓΕΛ
2ο ΓΕΛ

3ο ΓΕΛ

ΑΜΕΝΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΜΙΧΑΛΙΝΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) ΤΕΙ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΓΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ ΠΑΤΡΩΝ

ΜΟΡΟΜΑΛΟΥ ΒΙΡΓΙΝΙΑ ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΑΡΙΝΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) ΑΠΘ

 

Καλαμωτής

ΜΠΕΛΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΑΡΙΑ ΦΥΣΙΚΗΣ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ ΠΑΤΡΩΝ

 

Καλλιμασιάς

ΔΗΜΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ Τ.Ε. (ΚΟΖΑΝΗ) – ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ Τ.Ε. ΤΕΙ ΔΥΤ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ


Βροντάδου ΓΕΛ

ΚΡΙΜΙΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΝΤΙΡΡΥΠΑΝΣΗΣ Τ.Ε. (ΚΟΖΑΝΗ) – ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΝΤΙΡΡΥΠΑΝΣΗΣ Τ.Ε. ΤΕΙ ΔΥΤ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ

1ο ΕΠΑΛ

ΛΕΚΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΑΡΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ Τ.Ε. (ΑΘΗΝΑ) ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΑΕΝ
 

ΕΠΑΛ Βροντάδου

ΜΠΙΛΟΥ ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΟΦΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΛΑΡΙΣΑ) – ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ: 1.ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ, 2.ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ, 3.ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΡΓΩΝ) ΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
 
 


Επίσης στα ΕΠΑΛ και στην κατηγορία Α, πέρασαν σε ΤΕΙ 64 απόφοιτοι
1ο ΕΠΑΛ
ΕΠΑΛ Βροντάδου
ΕΠΑΛ Καρδαμύλων
ΕΠΑΛ Οινουσσών

ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΕΛΕΝΗ ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΑΕΝ

ΜΠΟΥΛΑΚΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΑΕΝ

ΣΑΡΑΝΤΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΕΝ