Αρχική Νέα Αθλητικά Ημιμαραθώνιος Χίου: σημασία η συμμετοχή, ΦΩΤΟ και κατάταξη αθλητών (VIDEO διαδρομές, απονομή,...

Ημιμαραθώνιος Χίου: σημασία η συμμετοχή, ΦΩΤΟ και κατάταξη αθλητών (VIDEO διαδρομές, απονομή, δηλώσεις πρώτων)

49

Η διαδρομή αποζημίωσε  τους αθλητές που πήραν μέρος στον 3ο Ημιμαραθώνιο της Χίου και στις παράλληλες διαδρομές των 10.500 μέτρων για ενήλικες και 1.500 μέτρων για παιδιά, αφού πέρασαν μέσα από τα γραφικά δρομάκια του κάμπου και θαύμασαν τα αρχοντικά του!

Ο Σύλλογος Αθλητών Υγείας Χίου  σε μια άρτια οργάνωση, πραγματοποίησε τον τρίτο κατά σειρά ημιμαραθώνιο με τη συμμετοχή – παρά τη ζεστή μέρα- περίπου 500 αθλητών, που πήραν μέρος για τον ίδιο τον αγώνα και τη συμμετοχή και όχι για τη θέση που θα καταλάμβαναν.

Αρκούσε ο τερματισμός!

Πάντως στους νικητές του Ημιμαραθωνίου έχουμε γνώριμους αθλητές.

Στους άντρες νικητής είναι ο μαραθωνοδρόμος Κώστας Πούλιος με χρόνο 1.12.42’’, ο οποίος σημείωσε ότι ήταν μια καλή πρόβα πριν την κλασσική διαδρομή του Μαραθωνίου στην Αθήνα.

Στις γυναίκες η Αννα Βεσυροπούλου με χρόνο 1.43.27’’, κατά 3’’ καλύτερος χρόνος από πέρυσι.