Αρχική Νέα Αθλητικά ΑΟΑ: πρωτιά κοριτσιών στην τεχνική κολύμβηση με πανελλήνιο ρεκόρ στα 4Χ100

ΑΟΑ: πρωτιά κοριτσιών στην τεχνική κολύμβηση με πανελλήνιο ρεκόρ στα 4Χ100

178


Τη δεύτερη θέση της γενικής κατάταξης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κατηγοριών της Τεχνικής Κολύμβησης κατέκτησε ο Αθλητικός Όμιλος Αιγαίου.
Το πρωτάθλημα διεξήχθη στα Χανιά από 2-4 Ιουλίου , με συμμετοχή 35  συλλόγων από όλη την Ελλάδα.
Η Ομάδα του Α.Ο.Α. αποτελούμενη από 30 κολυμβητές-τριες κατέλαβε την 1η θέση στα κορίτσια και την 6η θέση στην κατηγορία των αγοριών.
Η ομάδα 4Χ100 μ. των κοριτσιών πέρα από την πρώτη θέση στο αγώνισμα  σημείωσε και νέα Πανελλήνια επίδοση.
Οι κολυμβητές -τριες του Α.Ο. Αιγαίου έκλεισαν με τον καλλίτερο τρόπο την φετινή αθλητική χρονιά διατηρώντας τον σύλλογό μας στη κορυφή του αθλήματος για τρίτο συνεχόμενο χρόνο και επιβραβεύτηκαν έτσι για την σκληρή και σοβαρή δουλειά που έκαναν όλο το χρόνο στην πισίνα του Ιωνικού Κολυμβητηρίου.


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
ΧΑΝΙΑ 2,3 & 4 ΙΟΥΛΙΟΥ 2004 


     Διακρίσεις κολυμβητών κατηγορίας Νέων Νεανίδων


       ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ
1. ΜΑΡΙΝΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ: 3ος 50 άπνοο, 6ος 50 επιφ., 5ος 100 επιφ..
2. ΠΡΙΝΑΡΗΣ ΤΡΥΦΩΝ: 7ος στα 200 επιφ., 4ος 100 επιφ., 6ος 200 επιφ., 5ος 400 επιφ.
3. ΜΑΛΛΗ ΜΑΡΙΑ: 3η 400 υποβρ. 3η  800 υποβρ., 8η 1500 επιφ.
4. ΑΧΛΑΔΙΤΗ ΜΑΡΙΕΤΤΑ: συμμετείχε στα 50 άπνοο και 50 επιφ..
5. ΒΑΒΟΥΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ: 8η 200 και 800 επιφ., 7η 1500
6. ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ: 6η 200 επιφ.,
7. ΚΟΥΚΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ: 4η 50 άπνοο, 4η 100 υποβρ., 6η 400 υποβρ., 5η 800 υποβρ..
8. ΚΟΥΝΙΑΔΗ ΔΑΝΑΗ: 1η 800 υποβρ., 1η 400 υποβρ., 2η 100 υποβρ., 2η 400 επιφ..


ΟΜΑΔΙΚΑ
7η θέση στο 4χ200 νέων με τους Αμύγδαλο, Ντότη, Μαρίνο, Πρινάρη.
6η θέση στο 4χ100 νέων με τους Πρινάρη, Ντότη, Αμύγδαλο, Μαρίνο.
3η θέση στο 4χ200 νεανίδων με τις Χριστάκου, Βασιλάκη Αγγ., Πρινάρη, Κουνιάδη.
3η θέση στο 4χ100 νεανίδων με τις Χριστάκου, Βαβούλη Αγγ., Πρινάρη, Κουνιάδη.


      Διακρίσεις κολυμβητών κατηγορίας Παίδων Κορασίδων


       ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ
1. ΑΜΥΓΔΑΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: 3ος 100 υποβρ., 5ος 50 επιφ., 4ος 200 επιφ., 5ος 1500 επιφ.,
2. ΒΑΒΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: συμμετείχε στα 50 άπνοο, 50, 100, 200
3. ΝΤΟΤΗΣ ΜΑΡΚΕΛΛΟΣ: 5ος 800 υποβρ..
4. ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΘΕΑΝΩ: 3η 100 υποβρ., 7η 50 άπνοο,
5. ΜΠΟΛΙΑ ΓΙΑΝΝΑ: 1η 100 υποβρ., 4η 50 άπνοο, 2η 400 υποβρ., 2η 800 υποβρ..
6. ΠΡΙΝΑΡΗ ΜΑΡΙΑ: 1η 200 επιφ., 1η 400 επιφ., 1η 800 επιφ., 2η 1500 επιφ..
7. ΚΑΡΠΟΥΖΛΗ ΙΩΑΝΝΑ: 6η 50 1απνοο, 5η 100 υποβρ.,7η 50 επιφ., 4η 100 επιφ..
8. ΜΟΣΧΟΥΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ: 7η 400 επιφ., 8η 1500 επιφ..
9. ΤΑΝΑΪΝΗ ΑΝΘΗ: 3η 800 υποβρ., 5η 100 επιφ., 3η 400 υποβρ., 5η 50 επιφ..
10. ΧΡΙΣΤΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ:  5η 50 άπνοο, 2η 100 επιφ., 3η 200 επιφ..


ΟΜΑΔΙΚΑ
6η θέση στο 4χ100 παίδων  με τους Παπαγεωργίου, Ντότη, Βαβάκα, Αμύγδαλο.
1η θέση στο 4χ200 κορασίδων με τις Χριστάκου, Καρπουζλή, Μπόλια, Πρινάρη.
1η θέση και νέα Πανελλήνια Επίδοση στο 4χ100 κορασίδων με τις Χριστάκου, Καρπουζλή, Μπόλια, Πρινάρη.


Διακρίσεις κολυμβητών κατηγορίας Παμπαίδων Α  Παγκορασίδων Α 
    
       ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ
1. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΘΕΑΛΟΣ: 4ος 100 υποβρ., 8ος 100 επιφ., 5ος 800 επιφ.
2. ΒΑΜΒΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ: 6η 50 άπνοο, 4η 100 υποβρ.
3. ΚΟΥΚΗ ΙΑΣΜΗ: συμμετείχε στα 100, 200, 400 και 800 επιφ..
4. ΤΣΙΠΟΥΡΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ: συμμετείχε στα 100, 200, 400 και 800 επιφ..


Διακρίσεις κολυμβητών κατηγορίας Παμπαίδων Β  Παγκορασίδων Β 


ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ
5. ΓΕΡΑΖΟΥΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: συμμετείχε στα 50, 100 και  200 επιφ..
6. ΓΚΙΟΥΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ: 8ος 200 επιφ., 8ος 400 επιφ..
7. ΚΑΡΠΟΥΖΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ: 6ος 50 επιφ., 8ος 100 επιφ., 5ος 200 επιφ..
8. ΝΤΟΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: 7ος 400 επιφ..
9. ΨΑΡΕΛΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ: συμμετείχε στα 50, 100 και  200 επιφ..
10. ΑΜΑΛΑΝΤΗ ΑΝΝΑ: 7η 50 επιφ., 7η 100 επιφ., 6η 200 επιφ.,7η 400 επιφ..


ΟΜΑΔΙΚΑ (Α & Β μαζί)
4η θέση στο 4χ100 παγκορασίδων Α Β με τις Βαμβούρη, Κουκή, Τσιπουρλή, Αμάλαντη.
4η θέση στο 4χ200 παγκορασίδων Α Β με τις Βαμβούρη, Κουκή, Τσιπουρλή, Αμάλαντη.
2η  θέση στο 4χ200 Παμπαίδων Α Β με τους Καρπουζλή, Γκιούλη, Ντότη, Παπαγεωργίου.
3η θέση στο 4χ100 παμπαίδων Α Β με τους Παπαγεωργίου, Γκιούλη, Ντότη, Καρπουζλή.