Αρχική Νέα Αθλητικά Παγκόσμιος πρωταθλητής με την Εθνική Νέων ο Κ. Γκιουβέτσης (VIDEO)

Παγκόσμιος πρωταθλητής με την Εθνική Νέων ο Κ. Γκιουβέτσης (VIDEO)

79

Παγκόσμιος πρωταθλητής με την Εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών αναδείχθηκε ο αθλητής μας Κώστας Γκιουβέτσης, σημειώνει στη σελίδα του ο Ναυτικός Ομιλος Χίου.
Η Εθνική μας ομάδα ύστερα από έναν συγκλονιστικό τελικό που κρίθηκε στα πέναλτι κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών στο Βελιγράδι νικώντας την Κροατία με σκορ 12-10. Έτσι στέφθηκε παγκόσμια πρωταθλήτρια όπως και το 2001 στην Κωνσταντινούπολη.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ
Μανώλης Βουρνούς – Δήμαρχος Χίου

Πολλά συγχαρητήρια στον Κώστα Γκιουβέτση που μας έκανε τόσο υπερήφανους με τη συμμετοχή του στην Εθνική και το παγκόσμιο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης νέων ανδρών που κατέκτησαν!