Αρχική Νέα Αθλητικά Δ’ Εθνική Ποδοσφαίρου: Μεγάλη νίκη κόντρα στο Φωστήρα του ΑΠΟ Χίου

Δ’ Εθνική Ποδοσφαίρου: Μεγάλη νίκη κόντρα στο Φωστήρα του ΑΠΟ Χίου

31

Μεγάλη νίκη και βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε ο ΑΠΟ Χίου που μέσα στο Δημοτικό Στάδιο Χίου νίκησε τον πάλαι ποτέ “φονέα των γιγάντων” Φωστήρα με 1-0.
Με γκολ από τα αποδυτήρια, μόλις στο 1ο λεπτό ο ΑΠΟ Χίου με το Ρε πήρε το προβάδισμα που δεν το έχασε μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης από το διαιτητή Χατζή, του Συνδέσμου Κορίνθου
Την ίδια ώρα το Πυργί είχε μια αξιοπρεπή εμφάνιση στα Σούρμενα από τα οποία ηττήθηκε με 1-0, με γκολ στο 65ο λεπτό.
Να σημειώσουμε ότι ο ουραγός της βαθμολογίας Πυργί κατάφερε να χαμογελάσει λίγο την περασμένη Τετάρτη όταν για το κύπελλο της ΕΠΣ Χίου νίκησε με 2-0 τον Κοφινά.
Στην κορυφή της βαθμολογίας η Ηλιούπολη συνέχισε με νίκη εκτός έδρας επί του Ρουφ με 0-2.