Αρχική Απόψεις Face-tweet Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2022 στο Πεκίνο- πρόγραμμα 4-20/2/22

Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2022 στο Πεκίνο- πρόγραμμα 4-20/2/22

192
Μια χιονονιφάδα από κλαδί ελιάς πάνω στην υδρόγειο.
Στους ανθρώπους αρμόζει η δημιουργική και ειρηνική συνύπαρξη, μας μεταδίδουν από την τελετή έναρξης των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων οι Κινέζοι.

Και τι θαυμάσια τελετή στη Φωλιά του Πουλιού από τον τεράστιο Ζαγκ Γιμού.

γράφει ο:

Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2022
4- 20 Φεβρουαρίου 2022

Παρασκευή 04/02
14:00-16:15 Τελετή έναρξης / ΕΡΤ2

Σάββατο 05/02

  • 04:45-07:00 Σνόουμπορντ | Slopestyle γυναικών προκριματικά 1-2 / ΕΡΤ2
  • 07:00-08:20 Χόκεϊ | Καναδάς – Φινλανδία (γυναίκες) / ΕΡΤ2
  • 08:20-09:30 Άλμα με σκι | Μικρός λόφος ανδρών προκριματικά / ΕΡΤ3
  • 09:30-10:45 Σκι αντοχής | 7.5χλμ γυναικών / ΕΡΤ3
  • 10:45-12:30 Δίαθλο | Μεικτή σκυτάλη 4Χ6χλμ (τελικός) / ΕΡΤ3
  • 12:30-14:20 Άλμα με σκι | Μικρός λόγος γυναικών 1ος γύρος / ΕΡΤ2
  • 14:20-15:35 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα | 500Μ. (Γ), 1000Μ. (Α) μεικτή σκυταλοδρομία / ΕΡΤ SPORTS
  • 15:45-17:30 Χόκεϊ: ΗΠΑ – Ρωσία (γυναίκες) / ΕΡΤ2

Κυριακή 06/02

  • 03:30-05:00 Σνόουμπορντ | Slopestyle γυναικών (τελικοί) / ΕΡΤ2
  • 05:00-07:30 Αλπικό σκι | Κατάβαση ανδρών (τελικός) / ΕΡΤ2
  • 05:55-06:45 Καλλιτεχνικό πατινάζ | Ομαδικό (Ζευγάρια, ελεύθερο πρόγραμμα) / ΕΡΤ2
  • 07:30-08:30 ΣΝΟΟΥΜΠΟΡΝΤ | SLOPESTYLE ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ 1&2 / ΕΡΤ3
  • 09:00-10:45 ΣΚΙ ΑΝΤΟΧΗΣ | SKIATHLON ΑΝΔΡΩΝ (Ζ) / ΕΡΤ3
  • 10:30-12:30 Πατινάζ ταχύτητας |5000μ. ανδρών / ΕΡΤ2
  • 13:00-13:45 Άλμα με σκι| Μικρός λόφος ανδρών 1ος γύρος / ΕΡΤ2
  • 14:00-14:35 Άλμα με σκι |Μικρός λόφος ανδρών (τελικός) / ΕΡΤ2
  • 14:35-15:10 FREESTYLE | Moguls γυναικών τελικός / ΕΡΤ SPORTS
  • 15:15-16:00 Λουτζ | 4ο σκέλος ανδρών / ΕΡΤ SPORTS
  • 16:00-17:30 Χοκεϊ | Ελβετία – ΗΠΑ (Γυναίκες) / ΕΡΤ2

Δευτέρα 07/02

  • 03:15-04:00 Καλλιτεχνικό πατινάζ | Ομαδικό ελεύθερο (άνδρες – τελικός) / ΕΡΤ2
  • 04:15-06:00 Αλπικό σκι | Γιγαντιαίο σλάλομ γυναικών (Run 1) / / ΕΡΤ2
  • 04:30-05:10 Καλλιτεχνικό πατινάζ|Ομαδικό (χορός – ελεύθερο – τελικός) / ΕΡΤ2
  • 05:35-06:15 Καλλιτεχνικό πατινάζ| Ομαδικό (Γυναίκες – τελικός) / ΕΡΤ2
  • 06:00-07:20 Σνόουμπορντ| Slopestyle ανδρών (τελικοί) / ΕΡΤ2
  • 08:30-09:40 Αλπικό σκι | Γιγαντιαίο σλάλομ γυναικών (Run 2) / ΕΡΤ2
  • 10:30-12:00 Πατινάζ ταχύτητας | 1500μ. γυναικών / ΕΡΤ2
  • 12:00-12:40 Δίαθλο | Ατομικό γυναικών 15χμ (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 13:45-14:40 Άλμα με σκι | Μεικτό ομαδικό 1ος γύρος / ΕΡΤ2
  • 14:50-15:30 Άλμα με σκι | Μεικτό ομαδικό τελικός / ΕΡΤ2
  • 15:30-16:40 Λουτζ | 2ο σκέλος γυναικών / ΕΡΤ2

Τρίτη 08/02

  • 04:00-05:00 Freestyle σκι | Ελεύθερο ΒΑ γυναικών (τελικός) / ΕΡΤ2
  • 05:00-07:15 Αλπικό σκι | Super G ανδρών (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 05:00-07:30 Καλλιτεχνικό πατινάζ | Άνδρες (σύντομο πρόγραμμα) / ΕΡΤ2
  • 07:00-08:30 Χόκεϊ | ΗΠΑ – Καναδάς (γυναίκες) / ΕΡΤ3
  • 08:30-10:15 Σνόουμπορντ |Παράλληλο σλάλομ (Α-Γ τελικοί) / ΕΡΤ2
  • 10:30-12:30 Δίαθλο | 20 χλμ ανδρών (τελικός) / ΕΡΤ2
  • 12:30-14:10 Πατινάζ ταχύτητας | 1500μ. ανδρών / ΕΡΤ2
  • 14:30-16:15 Κέρλινγκ | Διπλό μεικτό τελικός / ΕΡΤ2

Τετάρτη 9 Φεβρουαρίου

  • 04:15-05:45 Αλπικό σκι: Γιγαντιαίο Σλάλομ γυναικών (Run 1) / ΕΡΤ2
  • 05:45-06:30 Freestyle σκι |Big air ανδρών (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 06:30-07:00 Σνόουμπορντ | Halfpipe ανδρών (προκριματικά) / ΕΡΤ2
  • 08:30-09:30 Αλπικό σκι | Γιγαντιναίο σλάλομ γυναικών (Run 2) / ΕΡΤ2
  • 09:30-10:00 Σνόουμπορντ | Cross γυναικών (τελικοί) / ΕΡΤ2
  • 10:00-11:00 Βορινό σύνθετο | Άλμα με σκι – μικρός λόφος / ΕΡΤ2
  • 11:00-13:00 Χόκεϊ | Ρωσία – Ελβετία (Άνδρες) / ΕΡΤ2
  • 13:00-13:50 Βορινό σύνθετο | Σκι αντοχής – 10χλμ / ΕΡΤ2
  • 13:50-15:30 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα | 1000μ. (Γ), 1500μ. ανδρών (Ημιτελικοί – τελικοί) / ΕΡΤ2
  • 15:35-16:15 Λουτζ | 2ο σκέλος διπλού / ΕΡΤ2

Πέμπτη 10/02

  • 03:30-05:00 Σνόουμπορντ | Halfpipe γυναικών (τελικός) / ΕΡΤ2
  • 05:00-06:45 Αλπικό σκι | Κατάβαση σύνθετου ανδρών / ΕΡΤ2
  • 06:45-07:30 Καλλιτεχνικό πατινάζ | Ομαδικό – χορός στον πάγο (Τελικός) / ΕΡΤ3
  • 08:15-10:00 Αλπικό σκι | Σλάλομ σύνθετο ανδρών / ΕΡΤ2
  • 10:00-10:40 Σκι αντοχής | 10χμ γυναικών (τελικός) / ΕΡΤ2
  • 10:40-13:00 Χόκεϊ | Φινλανδία – Σλοβακία (άνδρες) / ΕΡΤ2
  • 13:00-14:30 Freestyle σκι | Aerials μικτό ομαδικό (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 14:30-15:20 Πατινάζ ταχύτητας | 5000μ. γυναικών / ΕΡΤ2
  • 15:30-16:40 Λουτζ | Ομαδικό / ΕΡΤ2

Παρασκευή 11/02

  • 03:30-05:00 Σνόουμπορντ | Halfpipe ανδρών (τελικοί) / ΕΡΤ2
  • 05:00-07:00 Αλπικό σκι | Super G γυναικών (τελικός) / ΕΡΤ2
  • 07:20-08:30 Χόκεϊ | Δανία – Ρωσία (ανδρών) / ΕΡΤ3
  • 09:00-10:35 Σκι αντοχής | 15χλμ ανδρών (τελικός) (Ζ) / ΕΡΤ2
  • 10:45-12:30 Δίαθλο | Ατομικό γυναικών 7,5χλμ σπριντ (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 13:00-14:10 Άλμα με σκι | Μεγάλος λόφος ανδρών προκριματικά / ΕΡΤ2
  • 14:10-15:00 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα | 1000Μ. (Γ), 500Μ. (Α) ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ, ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ) / ΕΡΤ2
  • 15:00-16:00 Σκέλετον | Άνδρες 3ο-4ο σκέλος / ΕΡΤ2

Σάββατο 12/02

  • 03:00-06:00 Κέρλινγκ | Αγώνας γυναικών / ΕΡΤ2
  • 06:00-08:30 Χόκεϊ | Προημιτελικός γυναικών / ΕΡΤ2
  • 09:30-11:00 Σκι αντοχής | Σκυταλοδρομία 4Χ5χλμ γυναικών (τελικός) / ΕΡΤ3
  • 11:00-12:30 Δίαθλο | Ατομικό ανδρών 10χλμ σπριντ (τελικός) / ΕΡΤ3
  • 13:00-13:45 Άλμα με σκι | Μεγάλος λόφος ανδρών 1ος γύρος / ΕΡΤ2
  • 14:00-14:40 Άλμα με σκι | Μεγάλος λόφος ανδρών (τελικός) / ΕΡΤ2
  • 15:00-16:40 Καλλιτεχνικό πατινάζ | Χορός στον πάγο (τελικός) / ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 13/02

  • 03:00-06:00 Κέρλινγκ | – / ΕΡΤ2
  • 04:15-06:15 Αλπικό σκι | Γιγαντιαίο σλάλομ ανδρών (Run 1) / ΕΡΤ2
  • 07:45-10:00 Αλπικό σκι | Γιγαντιαίο σλάλομ ανδρών (Run2) / ΕΡΤ3
  • 11:00-12:00 Δίαθλο | Ατομικό γυναικών 10χλμ καταδίωξη (τελικός) / ΕΡΤ2
  • 12:00-13:00 Χόκεϊ | Φινλανδία – Σουηδία (ανδρών) / ΕΡΤ2
  • 13:00-13:35 Δίαθλο | Ατομικό ανδρών 12.5χλμ καταδίωξη (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 13:35-14:40 Πατινάζ ταχύτητας | 500μ. γυνιακών / ΕΡΤ2
  • 15:15-17:00 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα | 3000μ. (Γ), 500μ. (Α) Ημιτελικοί – τελικοί / ΕΡΤ SPORTS

Δευτέρα 14/02

  • 03:20:06:40 Καλλιτεχνικό πατινάζ | Χορός στον πάγο (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 08:30-09:45 Σνόουμπορντ | Big Air ανδρών προκριματικά / ΕΡΤ2
  • 09:45-11:00 Κέρλινγκ | – / ΕΡΤ2
  • 13:00-13:50 Άλμα με σκι | Ομαδικό ανδρών 1ος γύρος / ΕΡΤ2
  • 14:05-15:00 Άλμα με σκι | Ομαδικό ανδρών (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 15:40-16:45 Μπόμπσλεϊ | Ανδρικό διθέσιο 2η σειρά / ΕΡΤ2
  • 16:45-17:30 Χόκει | Ημιτελικός γυναικών / ΕΡΤ2

Τρίτη 15/02

  • 03:30-04:40 Σνόουμπορντ | Big air γυναικών (Τελικοί) / ΕΡΤ2
  • 05:00-07:00 Αλπικό σκι | Κατάβαση γυναικών (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 07:00-08:10 Σνόουμπορντ | Big Air ανδρών (Τελικοί) / ΕΡΤ3
  • 08:30-11:00 Πατινάζ ταχύτητας | Ομαδικό ανδρών – γυναικών (Τελικοί) / ΕΡΤ2
  • 11:00-12:30 Δίαθλο | Σκυτάλη ανδρών 4Χ7.5χλμ (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 13:00-13:40 Βορινό σύνθετο | Σκι αντοχής – 10χλμ / ΕΡΤ2
  • 13:40-16:25 Καλλιτεχνικό πατινάζ | Σύντομο πρόγραμμα γυναικών / ΕΡΤ2
  • 16:45-17:30 Χόκεϊ | Play off ανδρών / ΕΡΤ2

Τετάρτη 16/02

  • 04:15-06:10 Αλπικό σκι | Γιγαντιαίο Σλάλομ ανδρών (Run 1) / ΕΡΤ2
  • 08:30-09:30 Αλπικό σκι | Γιγαντιαίο Σλάλομ ανδρών (Run 2) / ΕΡΤ2
  • 09:45-11:00 Δίαθλο | Σκυτάλη γυναικών 4Χ6χλμ (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 11:00-11:40 Σκι αντοχής | Ομαδικό σπριντ γυναικών (Ημιτελικός) / ΕΡΤ2
  • 11:40-12:30 Σκι αντοχής | Ομαδικό σπριντ ανδρών (Ημιτελικός) / ΕΡΤ2
  • 13:00-13:20 Σκι αντοχής | Ομαδικό σπριντ γυναικών (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 13:30-14:00 Σκι αντοχής | Ομαδικό σπριντ ανδρών (Τελικός) / ΕΡΤ2 / ΕΡΤ2
  • 14:00-15:30 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα | 1500Μ. (Γ), 5000Μ. (Α) Ημιτελικοί, Τελικοί / ΕΡΤ2

Πέμπτη 17/02

  • 04:30-06:00 Αλπικό σκι | Κατάβαση συνδυαστικό γυναικών / ΕΡΤ2
  • 06:10-07:00 Χόκεϊ | Τελικός γυναικών / ΕΡΤ2
  • 07:00-08:25 Χόκεϊ | Τελικός γυναικών / ΕΡΤ3
  • 08:25-09:30 Αλπικό σκι | Σλάλομ συνδυαστικό γυναικών / ΕΡΤ2
  • 10:00-10:40 Βορινό σύνθετο | Ομαδικό άλμα με σκι – μεγάλος λόφος / ΕΡΤ2
  • 10:40-12:00 Πατινάζ ταχύτητας | 1000μ. γυναικών / ΕΡΤ2
  • 12:00-16:00 Καλλιτεχνικό πατινάζ | Ελεύθερο πρόγραμμα γυναικών / ΕΡΤ2
  • 13:00-14:00 Βορινό σύνθετο | Ομαδικό σκι αντοχής – 4Χ5χλμ / ΕΡΤ2
  • 16:00-17:00 Κέρλινγκ | Ημιτελικός ανδρών / ΕΡΤ2

Παρασκευή 18/02

  • 03:30-04:50 Ελεύθερο σκι | Halfpipe γυναικών (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 06:10-07:00 Χόκεϊ | Α΄ Ημιτελικός ανδρών / ΕΡΤ2
  • 07:00-08:25 Χόκεϊ | Α΄ Ημιτελικός ανδρών / ΕΡΤ3
  • 08:25-11:00 Κέρλινγκ | Μικρός τελικός ανδρών / ΕΡΤ2
  • 11:00-11:45 Δίαθλο | Ατομικό ανδρών 15χλμ (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 12:30-15:45 Καλλιτεχνικό πατινάζ | Σύντομο πρόγραμμα ζευγάρια / ΕΡΤ2
  • 15:45-17:30 Χόκεϊ | Β΄ ημιτελικός ανδρών / ΕΡΤ2

Σάββατο 19/02

  • 03:30-04:50 Ελεύθερο σκι | Halfpipe ανδρών (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 05:00-05:45 Αλπικό σκι | Μεικτό ομαδικό παράλληλο (Φάση των 16) / ΕΡΤ2
  • 05:47-06:10 Αλπικό σκι | Μεικτό ομαδικό παράλληλο (Προημιτελικοί) / ΕΡΤ2
  • 06:14-06:30 Αλπικό σκι | Μεικτό ομαδικό παράλληλο (Ημιτελικοί) / ΕΡΤ2
  • 06:37-06:45 Αλπικό σκι | Μεικτό ομαδικό παράλληλο (Μικρός τελικός) / ΕΡΤ2
  • 06:46-06:55 Αλπικό σκι | Μεικτό ομαδικό παράλληλο (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 08:05-11:00 Κέρλινγκ | Τελικός ανδρών / ΕΡΤ3
  • 11:00-11:45 Δίαθλο | Ατομικό γυναικών 15χλμ (Τελικός) / ΕΡΤ2
  • 13:00-16:00 Καλλιτεχνικό πατινάζ |Ελεύθερο πρόγραμμα γυναικών / ΕΡΤ SPORTS
  • 16:00-17:30 Χόκεϊ | Μικρός τελικός ανδρών / ΕΡΤ2

Κυριακή 20/02

  • 03:00-06:00 Κέρλινγκ | Τελικός γυναικών / ΕΡΤ2
  • 06:10-07:50 Χόκεϊ | Τελικός ανδρών / ΕΡΤ2
  • 07:50-08:25 Χόκεϊ | Τελικός ανδρών / ΕΡΤ3
  • 08:30-10:30 Σκι αντοχής | 50χλμ ανδρών (Τελικός) / ΕΡΤ3
  • 11:30-14:00 Καλλιτεχνικό πατινάζ | Gala / ΕΡΤ2
  • 14:00-16:00 Τελετή λήξης / ΕΡΤ2.
Διαφήμιση
Προηγούμενο άρθροΣτης ΣΜΥΡΝΗΣ τις στάχτες…, γράφει ο Ιακ. Γ. Μπριλής
Επόμενο άρθροΕρώτηση βουλευτών ΣΥΡΙΖΑ για την ανάγκη συσκευών καθαρισμού αέρα στις σχολικές αίθουσες