Αρχική Νέα Αθλητικά Δ΄Εθνική ποδοσφαίρου: πρωτάθλημα για άλλα… κυβικά!

Δ΄Εθνική ποδοσφαίρου: πρωτάθλημα για άλλα… κυβικά!

7

Όταν μέσα στην έδρα σου χάνεις από τις μέτριες ομάδες του ομίλου με το βαρύ 3-0 τότε τι να πεις.
Ο λόγος για τον ΑΠΟ Χίου που από πολύ νωρίς θα αγωνίζεται με το βρόγχο του υποβιβασμού, αφού από εδώ και πέρα πρέπει να παλαίψει πολύ για να βάλει βαθμούς στο σακούλι.
Αντίθετα σε “σάκο του μποξ” έχει καταντήσει ο Πύργος που μετά από 10 αγωνιστικές έχει το απόλυτο μηδέν στην επίθεση, μετά την ήττα από το ΠΑΟ Ρουφ στην Αθήνα με 6-0.
Τι άραγε άλλαξε από την περσινή ομάδα που ακόμα και εκτός έδρας παίδευε τους αντιπάλους και δεν παραδιδόταν αμαχητί;
Βαριές ήττες
“Εύκολο απόγευμα για τον Αθηναϊκό” χαρακτηρίζει το παιχνίδι με τον ΑΠΟ ΧΙΟΥ η εφημερίδα Sportime. Με γκολ στα 13ο, 33ο και 48ο λεπτό καθάρισαν από νωρίς το παιχνίδι. Μάλιστα στο 73ο λεπτό ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων απέκρουσε το πέναλτι που κτύπησε ο Δάνδουλας.
Στο γήπεδο του Ρουφ ο Πύργος κατέρρευσε στα πρώτα 7 λεπτά και ευτυχώς που οι γηπεδούχοι δεν συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό. Η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει στο 7ο λεπτό με 4-0 (!) κάτι που πραγματικά αποτελεί άθλο…
Από εκεί και πέρα το Ρουφ σταμάτησε να παίζει μπάλα και έβαλε άλλα δύο γκολ στο 2ο ημίχρονο με τον Παπαχρήστου, προφανώς για να έχουν λόγο να παραμείνουν και οι φίλαθλοι στο γήπεδο. Κρίμα.