Αρχική Νέα Αθλητικά Δ΄ Εθνική Ποδοσφαίρου: Ψυχή ΑΠΟ ΧΙΟΥ μέχρι το τέλος

Δ΄ Εθνική Ποδοσφαίρου: Ψυχή ΑΠΟ ΧΙΟΥ μέχρι το τέλος

46

Δύο φορές κατάφερε ο ΑΠΟ Χίου να ισορροπήσει το παιχνίδι, κόντρα στην φιλόδοξη φέτος Αγία Παρασκευή και τελικά με το Δάνδοπυλα πρωταγωνιστή (έβαλε το 2ο και 3ο γκολ, ενώ έστρωσε τη μπάλα για να βάλει το 1ο ο Γιοβανάκης) να παίρνει σπουδαία νίκη με 3-2 στο Δημοτικό Στάδιο Χίου.
Ένα λεπτό όμως πριν τη λήξη του παιχνιδιού παραλίγο να τιναχτεί ο αγώνας στον αέρα, αφού διεκόπη για 15 λεπτά περίπου για να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Ο λόγος της έντασης διότι ο πάγκος της Αγίας Παρασκευής έστειλε παίχτη που είχε βγει ως αλλαγή να μαζεύει τη μπάλα πίσω από το τέρμα του ΑΠΟ Χίου για να μη χάνεται χρόνος!
Στο πρωτοφανές αυτό περιστατικό επενέβη το μέλος της ΕΠΣ Γιάννης. Σιδεριδάκης για να ακολουθήσει ένταση και διακοπή χωρίς ευτυχώς συνέπειες για τον ΑΠΟ.

(φωτο Αρχείου από αγώνα με Σούρμενα)

Εφτάρα
Αντίθετα ο Πύργος για μια ακόμη Κυριακή υποχρεώθηκε σε βαριά ήττα με 7-0 στην Τερψιθέα από την ομώνυμη ομάδα. Άσχημη στιγμή το γεγονός ότι ο Πύργος στο 57ο και 60ο λεπτό αναγκάστηκε να παίζει με 9 παίκτες λόγω των αποβολών των Παντακέλογλου και Κοντογιώργη.
Στα υπόλοιπα παιχνίδια η Ηλιούπολη συνέχισε την πολύ καλή πορεία της και με νίκη 3-0 επί των Σούρμενων βρίσκεται 3 βαθμούς μπροστά από το δυνατό Ρουφ.